Výstava vítězných prací výtvarné soutěže: Ze života hmyzu Českého Švýcarska

Výstava
Termíny konání: 

Popis akce: 

Zveme Vás srdečně do Domu Českého Švýcarska na výstavu výtvarných děl dětí z mateřských a základních škol na téma: hmyz.

V dubnu byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže na téma: „Ze života hmyzu Českého Švýcarska“. Tato soutěž byla součástí stejnojmenného projektu, který pro rok 2015 podpořil Státní fond životního prostředí a MŽP České republiky.
Do soutěže přišlo 180 obrázků z 20 škol: z Děčína, Ústí nad Labem, Varnsdorfu, Krásné Lípy, Šluknova, Mikulášovic, ale i řady dalších měst. Výsledky soutěže lze najít na webu: http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/vytvarna-soutez-ze-zivota-hmyzu.
Děti z mateřských a základních škol tvořily nejrůznější díla, kde ztvárňovaly život brouků, vážek, motýlů, včel nebo mravenců. Do soutěže došla řada originálních děl, na kterých pracovaly i celé kolektivy. Při jejich vytváření využily děti pod vedením svých nápaditých pedagogů nejrůznější materiály: stará CD a DVD, pet lahve, vlnu, igelit, skořápky od ořechů, dýhu apod.
Vítězné práce budou k vidění během dubna v Domě Českého Švýcarska v otevírací době informačního střediska. Hlavní cenou v soutěži byly volné vstupenky pro kolektivy i jednotlivce do expozice: České Švýcarsko - Život, tajemství, inspirace, ale také výchovně – vzdělávací materiály z Českého Švýcarska.

Cílem soutěže, ale i dalších aktivit projektu je do širšího povědomí dětí z mateřských i základních škol nenásilnou, zajímavou a inovativní metodou dostat poznatky z „říše“ hmyzu v Českém Švýcarsku. Poukázat na to, že hmyz nejsou jen „škůdci“, ale i významní opylovači, informovat o tom, že hmyz je také důležitá potrava pro další živočichy, ale má i také estetickou hodnotu v krajině.

Místo: 

Vstupné: 

Vstup zdarma / Eintritt frei

Příloha: 

Organizátor: 

Akce je organizována v rámci projektu: 

Kategorie akce: 

Výstava