Výstava Ptáci Českého Švýcarska

Výstava
Termíny konání: 

Popis akce: 

České Švýcarsko o.p.s. ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko Vás srdečně zve na výstavu, která vznikla v roce 2014 k 10. výročí Ptačí oblasti Labské pískovce. Výstava vysvětluje význam vyhlášení této oblasti zejména pro velmi ohrožené druhy jako je sokol stěhovavý, chřástal polní, výr velký a datel černý. Na výstavě se seznámíte nejen s řadou dalších zajímavých druhů ptáků této oblasti, ale i s prací ornitologů, kteří usilují o zachování vzácných druhů ptáků této ptačí oblasti. Výstava je ke shlédnutí v otevírací době informačního střediska každý den od 9:00 do 17:00, v červnu až do 18:00 (pauza od 12:00 do 12:30).
K výstavě je možné zakoupit v informačním středisku CD hlasy ptáků: Ptáci Českosaského Švýcarska, které vydala Česká společnost ornitologická v Edici Biophon ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko. K zakoupení je i sada pohlednic Ptači oblast Labské pískovce od ilustrátora Petra Nesvadby.

Pro účastníky výstavy je připravena soutěž o kvarteto Ptáci Českého Švýcarska. Stačí jen zodpovědět správně 10 otázek k tématu ptačí oblasti!

Otázky do soutěže připravil Jakub Juda ze Správy NP České Švýcarsko.

 

Výstava je realizována díky podpoře SFŽP ČR a MŽP v rámci projektu: Návrat divočiny do Českého Švýcarska                                                                                                 

Místo: 

Vstupné: 

Vstup zdarma / Eintritt frei

Organizátor: 

Akce je organizována v rámci projektu: 

Kategorie akce: 

Výstava