Výstava Sasko a Napoleon - smlouva s ďáblem?

Výstava
Na labské cyklostezce Nezávislé na počasí Parkoviště pro autobusy Průvodci pro skupiny Vhodné pro postižené Vhodné pro rodiny Vhodné pro skupiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

Před 200 lety, dne 20. června 1813 navštívil Napoleon Bonaparte pevnost Königstein. K tomuto výročí bude 19. dubna otevřena nová výstava s názvem "Napoleon a Sasko - smlouva s ďáblem?". Výstava potrvá až do 3. listopadu 2013. K této i k ostatním expozicím na Königsteinu jsou k dispozici české texty.

Napoleonskou éru v Sasku přiblíží návštěvníkům pevnosti celá řada zapůjčených exponátů a historických dokumentů. Expozice začíná rokem 1806, kdy byla  u Jeny (Auerstedt) poražena prusko-saská armáda.

Výstava „Sasko a Napoleon - smlouva s ďáblem“ vykresluje prostřednictvím velkého množství historických exponátů živý obraz těžkých následků saského spojenectví s Napoleonem.

Celkem 19 různých institucí zapůjčilo materiály a dodalo obrazové předlohy. Nejvzácnějším exponátem je originální Napoleonův dvourohý klobouk tzv. bicorn či česky „dvourohák“. Tento exponát na výstavu zapůjčilo Armádní muzeum v Paříži. Napoleon měl onen klobouk na hlavě ve Francii při své poslední bitvě roku 1814. 

Nepřehlédnutelným  exponátem je 16 čtverečních metrů velká mapa Saska, nalepená na podlaze výstavní síně. Názorně dokumentuje hranice Saska v letech 1806 a 1815 i místa jednotlivých bitev. Kromě toho výstava prezentuje bojové scény a dobové portréty významných osobností, jakož i velké množství historických zbraní.

Místo: 

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
VstupnéCena [EUR]
Dospělí
8
Rodinné
21
Snížené
6

Kategorie akce: 

Výstava

Charakteristika: 

Na labské cyklostezce, Nezávislé na počasí, Parkoviště pro autobusy, Průvodci pro skupiny, Vhodné pro postižené, Vhodné pro rodiny, Vhodné pro skupiny