Výlet k sousedům do Saska - Míšeň

Výlety a exkurze
Termíny konání: 

Popis akce: 

Sobota 22. dubna – Výlet k sousedům do Saska – Míšeň

 

V sobotu jedeme k sousedům do Saska - vlakem do Míšně, kde si prohlídneme historické centrum tohoto krásného města a navštívíme i Míšenskou manufakturu MEISSEN v rámci tzv. Dnů otevřených dveří.
 

Sraz: v 9 hodin na nádraží v Krásné Lípě nebo Rumburku (společně se sejdeme ve vlaku v Mikulášovicích dolních)

Průvodce: Jiří Rak
Zpět: vlakem přes Bad Schandau a Rumburk po 21 hodině
Cestovné vlakem si každý hradí sám. Doporučujeme koupit jízdenku Elbe Labe (1 osoba 250 Kč, 5 osob 550 Kč)
Vstup do manufaktury v Míšni – zdarma.

Na tuto akci je nutné se předem přihlásit:
Dana Štefáčková: 777 819 198 nebo přímo na informačním středisku v Domě ČŠ v Krásné Lípě

..“Míšeňská manufaktura MEISSEN zve své hosty, aby přišli nahlédnout do "zákulisí" a prohlédli si výrobní prostory. Na pracovištích uměleckých řemeslníků a malířů se návštěvníkům nabízí příležitost zažít dokonalost rukodělné výroby, ve které míšeňský porcelán ® vzniká. Přijďte do vstupní haly Světa prožitků MEISSEN®obdivovat Saxonii, největší sochu z porcelánu na světě, zastavte se v dílnách s vypalovacími pecemi a přesvědčte se na vlastní oči, že se slavné „Zkřížené meče“ stále ještě- a již od roku 1722- na každý kus míšeňského porcelánu malují ručně. Speciálně na Dny otevřených dveří Vás očekává celosvětově největší nabídka produktů MEISSEN®, které jsou synonymem pro vkusnou, královskou eleganci, legendární kvalitu bez kompromisů a prokazatelně trvalou hodnotu. Celosvětově jediný Outlet bude speciálně na Dny otevřených dveří otevřen i ve výrobním areálu a nabízí zlevněné zboží druhé jakosti a výrazně zlevněné skladové zboží z jakostního třídění. Děti mají v průběhu dne příležitost si pod vedením zkušených pracovníků vedle modelování s porcelánovou masou vyzkoušet i kreslení.

Akce realizována v rámci projektu „České Švýcarsko o.p.s. a SEVER:    společně za stejným cílem“, který byl podpořen SFŽP ČR a MŽP.

 

 

 

Místo: 

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
Vstupné
Jízdenka Elbe Labe

Organizátor: 

Kategorie akce: 

Výlety a exkurze