Historickým motorákem po sklářské lokálce

Výlety a exkurze
Nezávislé na počasí
Termíny konání: 

Datum (Zkrácený popis): 

Každou sobotu, neděli a státní svátek.

Popis akce: 

Historickým motorákem po sklářské lokálce
 

Vydejte se na výlet historickým motoráčkem po muzejní "sklářské lokálce" z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět. Historický motoráček M 131.1302, přezdívaný „hurvínek,“ vás odveze z České Kamenice po muzejní trati pod úbočím Zámeckého vrchu do sklářského města Kamenický Šenov, kde můžete navštívit sklářské muzeum či se vydat pěšky k legendární Panské skále, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna nebo na kole po cyklostezce Varhany, která vede po tělese zrušené trati od bývalého nádraží Kamenický Šenov horní nádr. až do České Lípy.

Vlak jezdí každou sobotu, neděli a státní svátek od 1. dubna do 31. října 2017. A vzhledem k zařazení trati do Dopravy Ústeckého kraje zde můžete využít tarify DUK.

Trať zřídila Česká severní dráha jako odbočku z České Kamenice k první sklářské huti v Kamenickém Šenově a otevřela ji 10. února 1886. Od 1. října 1992 se vzhledem ke stavu trati definitivně zastavil provoz. Od 21. června 1997 byl na tzv. Šenovce nebo-li Muzejní železnici Česká Kamenice - Kamenický Šenov zahájen příležitostný nostalgický parní a motorový provoz.

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag

Příloha: 

Organizátor: 

Kategorie akce: 

Výlety a exkurze

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí