Varhanní koncerty a hledání ukrytých čokoládových vajíček

Festival / koncert Zábava Pro děti Výstava
Nezávislé na počasí Parkoviště pro autobusy Průvodci pro skupiny Vhodné pro postižené Vhodné pro rodiny Vhodné pro skupiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

O Velikonočním Pondělí odemkne Kapitán Clemens vstupní dveře do jinak nepřístupných kasemat "Bärenlochkasematten" a vydá se spolu s dětmi hledat čokoládová vajíčka, které tam údajně schoval velikonoční zajíček (Archiv Festung Königstein)
A protože skrýší a úkrytů je v kasematech tak velmi mnoho, bude se letos hledat každou hodinu mezi půl desátou dopoledne a půl pátou odpoledne.

A kromě programu pro děti, nabízíme i něco pro dospělé. Rodiče nebo babičky a dědečkové si mohou v Posádkovém kostele (Garnisonskirche) poslechnout varhanní koncert nebo navštívit některou z našich výstav.

Hledání začíná nahoře v pevnosti u Studničního domu (Brunnenhaus). Kapitán Clemens zde bude na děti čekat ve své pestrobarevné barokní uniformě a bude rachotit velkým svazkem klíčů, kterým dětem otevře dveře do jinak nepřístupných kasemat "Bärenlochkasematten". A postará se i o to, aby žádné z dětí nevyšlo na prázdno a nechá vzkazovat: „u nás si přijde každé děcko na nějakou tu sladkost.“

Nově otevřená dočasná výstava v Portálovém domě (Torhaus) nazvaná "Objeveno na obrazech, dohledáno v depozitářích" přináší srovnání zobrazení různých historických předmětů na historických malbách, grafikách a fotografiích s originálními předměty nalezenými v depozitářích, které jsou na výstavě k vidění v reálu.

"Slavnost hory" (Bergfest) je název výstavy děl umělkyň Eriky Liebig (keramika) a Bärbel Kuntsche (grafika). Zde je prezentována keramika a nádobí v asijském stylu, jímž se Erika Liebig inspirovala na svých četných cestách.

Místo: 

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
VstupnéCena [CZK]Cena [EUR]
Dospělí
6.00
Snížené
4.00
Rodinná (vč. výtahu a výstav)
15.00

Kategorie akce: 

Festival / koncert, Zábava, Pro děti, Výstava

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí, Parkoviště pro autobusy, Průvodci pro skupiny, Vhodné pro postižené, Vhodné pro rodiny, Vhodné pro skupiny