Žitava - vánoční ake

Trh / jarmark
Termíny konání: 

Popis akce: 

Lichterfest - Slavnost světel  - 2.12.

V druhém víkendu Adventu v centru města se uskuteční žitavský  Lichterfest, slavnost či festival světel. Podvečerní město ozářené a proměněné světly  nabízí nejejn nevšední podívanou, ale také  lahodné svařené víno s vůní skořice a spoustu dalších kulinářských zážitků. Zve Sdružení pro podnikání a cestovní ruch Zittau, živé město eV a městská správa Zittau.

Na akci bude město prozářené slavnostním osvětlením dále nabízet módní přehlídku, ohnivá show,  loutkové divadlo a mnoho dalších barevných akcí. Užijte si atmosféru předvánoční Žitavy.

 

Vánoční trhy v Žitavě

​středa 13.12.  - neděle 17.12. 2017

Žitavské vánoční trhy (Zittauer Weihnachtdsmarkt) 13.12.-17.12.2017
Přímo v srdci města Žitava si můžete dát  sklenku svařeného vína, místní lahodný opečený  bratwurst, perník a punč. Samozřejmě pokud si uděláte v předvánoční čas malou dovolenou a přijedete do tohoto města. Na vánočním trhu můžete také krom občerstvení  vybírat  dárky. Ty pro vás budou nachystány v krásně navržených prodejních stáncích řemesel z Horní Lužice (Oberlausitz). A zatímco si vychutnáte vánoční pohodu  na náměstí Zittau, můžete zažít pestrý program pro mladé i staré s Santa Clausem a jeho anděly, spoustu hudby a tanců se slavnými šlágry, německy pro nás srozumitelně nazývané Schlagerstary, loutkovými pohádkami  pro děti a také jako každoročně ohňostroj, zde označovaný mezinárodně srozumitelným pojmem Fireshow.  Adventní trh St. Johannis při kostele sv. Jana vás zve ke strávení vánočních svátků se sklenkou svařeného vína pod hvězdnou oblohou doplněnou o místní zvláštnost, Herrnhutské hvězdy.

Místo: 

Vstupné: 

Vstup zdarma / Eintritt frei

Příloha: 

Organizátor: 

Kategorie akce: 

Trh / jarmark