Skryté obrazy Českého Švýcarska

Různé
Nezávislé na počasí Vhodné pro skupiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

Učarovala Vás mocná, tajemná a člověkem doposud nespoutaná krajina Českého Švýcarska a fotografování? Hledáte stále svůj styl anebo prostě nevíte, kde co na fotoaparátu zmáčknout? Toužíte proniknout do hlubin fotografování a poznat výhody i úskalí různých technik, přestože zatím profesionální vybavení nevlastníte nebo se se svým fotoaparátem teprve seznamujete? Pak je tu pro Vás fotografický workshop, kurz pro všechny začátečníky, amatéry a nadšence.

Workshopem Vás bude provázet Petr Jan Juračka, kreativní mladý a profesionální fotograf, vítěz řady fotografických soutěží a mj. také autor řady fotografií a billboardů pro ZOO Praha. Doporučeným vybavením je digitální fotoaparát s nastavitelnými expozičními parametry a stativ. Nezapomeňte na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv.

Program workshopu:

Sobota (od 9:30)

Spojení teoretických znalostí s praxí. Naše první pojmy budou hlavně:

 • clona,čas, ISO
 • JPG, RAW
 • barvy
 • specifika digitální fotografie
 • jak vybírat fotoaparát
 • tajemství kompozice a expozice
 • automatické vs. manuální funkce fotoaparátu
 • blesk v krajině
 • vyvážení bílé a podobně mnoho dalších, plus co Vás bude zajímat
 • pro případné zájemce rovnou HDR

Důležité bude, abyste základy fotografie pochopili a kreativně používali, ne abyste se je učili nazpamět.

Po obědě fotografování v přírodě Českého Švýcarska až do západu slunce. Po návratu návštěva hostinského zařízení, večeře.

Po večeři obvykle následuje uvolněné komentované promítání fotografií lektora. V případě zájmu není problém promítnout rovněž několik Vašich předchozích fotografií a mluvit o nich. Vaše vlastní snímky budou v přiměřeném množství vítány:o).   

Neděle (cca do 16:00)

Fotografování východu slunce a u vody řeky Kamenice, po obědě promítání a hodnocení fotografií, úplné základy úprav fotografií, obecná diskuze.

Místo konání: Dům Českého Švýcarka, Křinické náměstí 10, 407 46 Krásná Lípa a velkolepá příroda NP České Švýcarsko. 

Účastníci: maximálně 12 osob

Cena workshopu: 2 190 Kč včetně 20% DPH

V ceně je lektorné, občerstvení během výkladu i fotografování, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, certifikát, balíček s propagačními a publikačními materiály. V případě zájmu o jednolůžkový pokoj lze tento zajistit za samostatný příplatek.

O bezplatnou účast na workshopu je možné si zasoutěžit v soutěži organizované Petrem Juračkou na jeho Facebookové stránce.

Účastníci kurzu budou mít dále příležitost:

 1. vyhrát publikaci o Českém Švýcarsku
 2. prezentovat výsledky své práce na Facebooku NP České Švýcarsko  
 3. získat stříbrnou zákaznickou kartu Centrum FotoŠkoda 
 4. doživotně konzultovat a řešit fotografické obtíže s lektorem :o)

Reference:

"Začala jsem konečně ovládat svůj fotoaparát a již tomu není naopak. Navíc, jako přidaná hodnota, je tady opravdu krásně!" "Lektor byl trpělivý, ochotný a krásně normální :o)." Mirka Marvanová.

"Petr Juračka (lektor) byl sympatický, ochotný, přístupný, inspirativní, dokázal se přizpůsobit potřebám začátečníkům a mluvit jejich jazykem. Moc se mi líbilo propojení teorie s praxí (ráno výklad, odpoledne praktické ukázky v přírodě) a oceňuji také individuální kontakt s lektorem a pomoc s nastavováním parametrů při fotografování. K tomu navíc příjemné prostředí a milý přístup lidí z Českého Švýcarska o.p.s. Prostě krásný víkend!" Zdeňka Buchtová.

Přihlášky:

Hlásit se můžete u Romany Kořínkové na tel. 777 819 913, na e-mailové adrese . Přihláška se stává závaznou až po přijetí platby. Storno podmínky.

Místo: 

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
VstupnéCena [CZK]
Dospělí
2190.00

Kategorie akce: 

Různé

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí, Vhodné pro skupiny