Dožínky Sebnitz - labužníci si přijdou na své

Trh / jarmark Pro děti
Vhodné pro rodiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

Přijďte oslavit ve dnech 21. - 23. září 2012 patnáctý ročník Saského díkůvzdání „Erntedankfest“ do Sebnitz. Z celého Saska přijedou uzenáři, řezníci, pekaři, cukráři a další drobní řemeslníci, aby předvedli své umění. Po tři dny se bude hodovat, soutěžit a veselit.

Dožínkové slavnosti v Sebnitz vypuknou páteční večerní zábavou za hudebního doprovodu mnoha kapel. Víkendový program bude plný dobrého jídla, pití a nálady. Řeznické a uzenářské cechy předvedou to nejlepší ze svého umění. Soutěžit se bude o nejlepší salám, párek a nejdelší věnec buřtů. Pekaři a cukráři zase napečou tradiční slané pečivo, buchty a koláče. Regionální řemeslníci pak představí zaniklá i znovuobjevená řemesla. Pouliční divadelníci a kejklíři vás budou bavit od svítání do soumraku. Pro děti jsou připraveny různé dětské atrakce či přehlídka domácích zvířat. Milovníky techniky zaujmou historické zemědělské stroje.

Z historického regionálního trhu, který zaplní celý střed města, si můžete domů přivézt tradiční regionální produkty. Ochutnat byste měli všechny ty uzenářské speciality, sýry, koláče či preclíky. Kdo má rád daleké výhledy, může výjimečně vystoupat až na vrchol kostelní věže. Na závěr víkendu pak bude vyhlášen nejkrásnější saský dožínkový věnec a koruna a proběhne nedělní děkovná dožínková mše.

Víte, že: Dožínky jsou prastaré slavnosti k ukončení žní, kdy se čeleď veselila na účet hospodáře?

Praktické informace:
Auto: hraniční přechod Dolní Poustevna – Sebnitz / hraniční přechod Hřensko – Sebnitz 23 km. Vlak: trať Rumburk – Dolní Poustevna / trať Děčín hl. nádraží – Bad Schandau (přestup) – Sebnitz (platí zde Elbe Labe Ticket). Více informací o akci: www.sebnitz.de/landeserntedankfest

Text: Jiří Šťastný

Místo: 

Sebnitz

Sebnitz, Česká republika

Vstupné: 

Kategorie akce: 

Trh / jarmark, Pro děti

Charakteristika: 

Vhodné pro rodiny
Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.