Cestovatelský festival SEDM DIVŮ

Diashow / přednáška
Termíny konání: 

Popis akce: 

Sedm divů

8. ročník festivalu s cestovatelskou tématikou
12. 11. 2016 od 11:00 do 21:30

Dům Českého Švýcarska, Krásná Lípa

 

Program:
11:00 Alena Koukalová - Švýcarsko – země nekonečné přírodní krásy
Švýcarsko nabízí na malé ploše neobyčejnou rozmanitost přírody a také největší počet evropských čtyřtisícovek, tedy vrcholů nad 4.000 m n.m. K tomu několik tisíc jezer, ledovce i vodopády, z nichž mnohé patří k evropským nej. Současně ale i rozsáhlé vinice, palmy, mimózy a kamélie. Společně se vydáme za jejich objevováním.
 

12:30 Dušan Stuchlík – Kdo jsou to horští vůdci?
Horský vůdce představí práci profesionálních horských vůdců, kteří vodí zájemce na místa, kam se normálně sami nepodívají. Seznámí nás se zajímavými místy v různých destinacích od zasněžených plání Rakouska až po Afriku.
 

14:00 David Nejedlo a David Modrý – Dostaveníčko s bohyní šílenství: 10 let prevence vztekliny v oblasti Turkana
Česká nevládní organizace Veterináři bez hranic ČR realizuje dlouhodobý projekt na severu Keni, jehož cílem je, od roku 2006, omezit úmrtí na vzteklinu mezi pastevci kmenů Samburu, Turkana a Rendile v okolí jezera Turkana. Zakladatelé této organizace představí jeden z krásných a komplikovaných koutů Afriky, kde lidé i zvířata čelí nejen nástrahám "divoké" africké přírody, ale i dopadům "civilizace" a globálních změn.
 

15:20 Kateřina Karásková – Kde ženy vládnou
Cestovatelka, malířka a spisovatelka vás zavede do společností, kde mají navrch ženy. Poznáte zapotécké indiánky z Mexika, jež své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát - národ Minangkabau. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte Mosuy - nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem Khásí, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.
 

16:40 Petr Jan Juračka – Záchrana koně převalského
Vědecký pracovník, ale také, fotograf a filmař několik let spolupracoval s pražskou zoologickou zahradou. Dvě z jeho cest vedly do dalekého Mongolska, kam pražská Zoo již pět let velmi úspěšně transportuje koně převalského v rámci jejich záchranného projektu Návrat divokých koní. Nenechte si ujít autentické a poutavé vyprávění nejen o koních, ale také o lidech, krajině a dobrodružství. Přednáška je doprovázena unikátními fotografiemi a videi.
 

18:00 Jindřich Böhm - Případ Estonia - Kdo chce utopit pravdu?
Je půlnoc, 28. září 1994, na severu Baltického moře se schyluje k největší poválečné námořní katastrofě. Silný vítr a vlny zadusí výkřiky obětí a chladné vody se stanou hrobem pro 852 nic netušících cestujících. Trajekt Estonia mizí uprostřed finského zálivu v hlubinách… Vyšetřování katastrofy trvalo tři roky a vyšetřovací komise dospěla k závěru, že za potopení může špatná údržba lodi, kvůli které praskly zámky držící příď a nákladovou rampu. Ale bylo to tak doopravdy? Experti po celém světě toto vysvětlení zpochybňují. Zmizeli svědci, kteří katastrofu přežili a potápěči, kteří se i přes zákaz švédské vlády k trajektu potopili do téměř sto metrové hloubky, objevili šokující důkazy: Byl tu spáchán zločin? Účastník mezinárodní potápěčské expedice Jindřich Böhm podává zprávu o tom, co v hlubinách našli.

Jindřich Böhm (*1959 Dolní Poustevna)

Technickému potápění se věnuje přes 20 let, podařilo se mu dostat do hloubky více než 100 metrů. Byl členem mnoha mezinárodních expedic, díky němu mohou diváci českých i mezinárodních televizí nahlédnout do hlubin, kde fotí a natáčí.
 

19:30 Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková – BigTrip.CZ aneb rybička kolem světa
Vyprávění dvou krásnolipáků, kteří prožili dva roky na cestě kolem světa ve škodovce, v botaskách a s rybičkou v kapse a splnili si tak svůj životní sen a naplnili heslo, že „život se musí užít, ne přežít“. Přednáška proběhne formou diskuze s oběma cestovateli.

 

Podrobnosti najdtete na   www.sedm-divu.cz

Během festivalu proběhne:soutěž  o kalendář  The Best Of Českosaské  Švýcarsko 2017, dále soutěž o předplatné časopisu Koktejl a dárky od společnosti  Switzerland Tourism.

Vstupné dospělí 180 Kč , děti do 15 let zdarma

Před Domem Českého Švýcarska po celou dobu stánek Outlet Hudy

V cené vstupného je sleva 50 Kč na kalendář The Best Of Českosaské Švýcarsko.

Místo: 

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
Vstupné
180 Kč

Příloha: 

Organizátor: 

Kategorie akce: 

Diashow / přednáška