Zoologie jako zážitek

Kurz / seminář
Nezávislé na počasí
Termíny konání: 

Popis akce: 

Srdečně Vás zveme na seminář pořádaný ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko. Cílem semináře je předat pedagogům praktické rady a zkušenosti s realizací zážitkových her využitelných při výuce zoologie. Účastníci se seznámí s řadou výukových programů, které mohou využít jak při výuce ve třídách, tak v přírodě (ve školní zahradě, městském parku, výletu do přírody aopd.) a kterými mohou obohatit výuku zooologie. Seminář tak inspiruje pedagogy při využití zásad zážitkové pedagogiky v praktické výuce a poskytuje jim příležitost pro další odborné vzdělávání v oblasti zoologie.

Přijďte se inspirovat!

Lektorské obsazení: Mgr. Richard Nagel, Jakub Juda

Program:
9 - 12 hodin Zážitková zoologie ve školních lavicích
12 - 13 hodin Přestávka na oběd
13 - 16 hodin Zážitková zoologie v přírodě

Zážitková zoologie ve školních lavicích
V úvodu se seznámíme s lektory workshopy i ostatními účastníky. Poté si budeme povídat o možnostech začlenění praktických aktivit do výuky a jejich dopadu na proces učení. Představíme také několik praktických aktivit jako nra na netopýra, zvukové pexeso, poznávání přírodnin hmatem apod. V tomoto bloku bude největší důraz kladen na praktické ukázky zážitkových aktivit.

Přestávka na oběd
Oběd je možné dostat v restauraci České Švýcarsko, pouhých 100 metrů od místa konání semináře. Obědové menu (hlavní chod, polévka a voda) se pohybuje okolo 70,- Kč.

Zážitková zoologie v přírodě
Představíme možnosti zážitkových aktivit v exteriéru, jejich výhody a případná rizika a opět si prakticky vyzkoušíme mnoho rozličných aktivit (např. vyhledávání, odchyt a určování vodních a půdních bezobratlých a lučního hmyzu, výroba odchytových zařízení, pozorování obratlovců apod.).

Místo: 

Vstupné: 

Vstup zdarma / Eintritt frei

Kategorie akce: 

Kurz / seminář

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí
Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.