Nožířské slavnosti a řemeslné trhy v Mikulášovicích

Zábava Trh / jarmark Pro děti Výstava
Nezávislé na počasí Parkoviště pro autobusy Vhodné pro rodiny Vhodné pro skupiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

Sobotní program na hřišti před hřbitovem, řemeslný trh od hotelu Ron ke Slovanskému domu, prohlídky výroby v Mikovu s.r.o., slavnostní otevření muzea v Mikovu. Večer hudební program ve Slovanském domě - hraje skupina Leška Semelky a poté vystoupí kapela Surovej Stefan.

Otevření Muzea nožířské tradice proběhne za účasti Ing. Miluše Trojanové, starostky města Mikulášovice a plk. Ing. Jiřího Šenkýře, ředitele Policie ÚK. Pásku slavnostně přeříznou:
- kpt. Ing. Roman Hippík, příslušník 53. brigády průzkumu a elektronického boje AČR a jeden z vedoucích instruktorů boje zblízka AČR,
- zástupce generality Armády ČR,
- plk. Mgr. Martin Laníček, náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje,
- plk. JUDr. Otakar Jirků, bývalý ředitel Územního odboru Děčín HZS ÚK.

Další část programu začne ve 14 hodin u Slovanského domu. Od 20 hodin zábava ve Slovanském domě - skupina Leška Semelky a Surovej Stefan

V případě nepřízně počasí bude celá akce probíhat ve Slovanském domě.

V neděli 13.5. se zájemci mohou zúčastnit připraveného výletu do malebné vesničky Hinterhermsdorfu. Společně navštívíme soutěsku Obere Schleuse (Horní zdrž). Soutěska se nachází na říčce Křinici a je jedním z nejoblíbenějších výletních cílů Saského Švýcarska. Cena 150 Kč. Nutné přihlášení předem - omezená kapacita.

Účast na slavnostech přijal pan spisovatel Knápek, který napsal knihu Nože a nožíři v Československu a Mikovu věnoval velkou pozornost. Knihu bude možné na slavnostech zakoupit.

Místo: 

Vstupné: 

Kategorie akce: 

Zábava, Trh / jarmark, Pro děti, Výstava

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí, Parkoviště pro autobusy, Vhodné pro rodiny, Vhodné pro skupiny
Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.