Muzejní noc v Drážďanech

Výlety a exkurze Výstava
Nezávislé na počasí
Termíny konání: 

Popis akce: 

Muzejní noc v Drážďanech
 

Během muzejní noci v sobotu 16. září otevře v Drážďanech své brány na 50 muzeí. Jednou za rok ukáží sbírky a výstavní síně v čase od 18 hodin večer do 1 hodiny ranní své poklady z neobvyklé perspektivy. Některá muzea nabízí speciální program s performancemi, koncerty či praktickými ukázkami. Vstupenky platí současně jako jízdenky na tramvaje a autobusy linek muzejní noci a všechny linky MHD v oblasti dopravního svazu Horní Labe VVO.

V novém křídle Rezidenčního zámku je vystavena sbírka "Macht und Mode" saských kurfiřtů. Matematicko-fyzikální salon ve Zwingeru ukazuje "Der Planeten wundersamen Lauf" o naší zázračné planetě a různých pohledech na oblohu.

Je-li Vaším cílem stihnout v co nejkratším čase co nejvíc výstav, doporučujeme se vypravit do Zwingeru (Sbírka porcelánu, Staří mistři, Matematicko-fyzikální salón), potom hned do Rezidenčního zámku (Nová Zelená komora, Turecká komora, Obří sál, vyhlídková věž Hausmannsturm, Mincovní kabinet, Zámecká kaple, Renesanční křídlo) či do Albertina (Nový mistři, Sbírka soch a plastik (vše viz www.drazdany.info/skd). Když máte trochu více času, tak se jeďte podívat do historického plynojemu (Panometer), do Muzea Hygieny, do Technických sbírek. Za návštěvu stojí i Dopravní muzeum, Železniční muzeum (hist. žel. depo) či Muzeum tramvají (tramvajové depo) ve čtvrti Trachau.

Hlavní informace

KDY: sobota 16.09.2017 18–01 h

KDE: zhruba 50 drážďanských muzeí, galerií apod. (Odkaz na německý program se seznamem zúčastněných muzejí viz níže).

VSTUPNÉ: 13 €/ 9 €, rodinná vstupenka pro dva dospělé a až 4 děti 28 €, děti do 6 let vstup zdarma | Vstupenky platí současně jako jízdenky v dopravní sítí VVO (viz níže). Vstupenky se dají koupit již od 21. srpna 2017 ve všech zúčastněných muzeích, jakož i ve žluto-černých informačních stáncích dopravní společnosti DVB AG (např. na náměstích Wiener Platz, Postplatz nebo Albertsplatz). Držitelé kulturního pasu Euroregionu Labe/Elbe platí snížené vstupné.

DOPRAVA: V ceně vstupenky je i jízdenka na drážďanskou MHD ale i v celé oblasti VVO (Dopravní svaz Oberelbe viz www.vvo-online.de). Kromě historických dopravních prostředků tyto vstupenky neplatí např. na historické úzkokolejky či lanovky. Vstupenka platí ale jako jízdenka od českých hranic (Schöna, Bad Schandau), pokud jedete rychlodráhou S-Bahn S1 a S2 či regionálními vlaky v oblasti VVO.

Místo: 

Drážďany

Drážďany, Rathausplatz, 01067, Dresden, Německo

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
Cena [EUR]
13

Kategorie akce: 

Výlety a exkurze, Výstava

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí