Nové kouzlo pískovcových skal na hradě a klášteře Oybin

Akce v přírodě Výlety a exkurze
Průvodci pro skupiny Psi povoleni Vhodné pro skupiny
Termíny konání: 

Popis akce: 

Společnost pro Lužické hory, o.s. zve všechny zájemce na přírodovědnou exkurzi, jejíž cílem je seznámit vás se současným stavem průzkumu středověkého hradu a kláštera Oybin.

Důraz bude kladen na dosud opomíjené ne příliš hodnocené stopy lidské činnosti v pískovcovém podloží, jako např. stopy po rekonstrukci padacího mostu, různé způsoby zachytávání dešťové vody v různých typech cisteren nebo možný způsob ukládání obilí ve skále.
Hlavním tématem pak bude osvětlení vývoje a postupu těžby kolem kostela od středověku přes renesanci k baroku, kdy se na klášterní konvent zřítila část skalního masivu. Řícení tak bylo patrně vyvoláno lamačskou aktivitou, která porušila stabilitu pískovcových bloků. Představené výsledky jsou výstupem nedávného povrchového průzkumu a prakticky navazují na přednášku Lomy Lužickýcha Žitavských hor.

Cesta na místo setkání a zpět z exkurze je čistě individuální! Pokud by měl někdo z účastníků zájem vyrazit z Hrádku nad Nisou vlakem a zpět se vrátit pěšky za doprovodu odborného lektora, je nutné se předem nahlásit u kontaktní osoby - Terezy Holubcové (724 189 951 nebo splh2@centrum.cz).

Trasa celé exkurze je středně náročná, délka exkurze závisí na zvolené turistické trase.

Sraz PŘIHLÁŠENÝCH účastníků v 9:45 hodin na vlakovém nádraží Oybin nebo je možné se sejít na vlakovém nádraží v Hrádku nad Nisou v 8:25 a vydat se na výlet romantickým vlakem, po úzkokolejce ze Žitavy do Oybina.

Předpokládaný návrat: ukončení akce na hradě v cca 13:00 hodin, návrat zpět do Hrádku nad Nisou vlakem, autem nebo pěšky (cca 10 km). Variantu návratu nutno zvolit předem.

Zájemci o účast na exkurzi - hlásit se u ing. Terezy Holubcové na telefonu 724 189 951 nebo e-mailu: splh2@centrum.cz.

Místo: 

Hrad Oybin

Hauptstraße 16, 02797, Oybin, Německo

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
VstupnéCena [CZK]Cena [EUR]
účast na exkurzi ZDARMA
0.00
0.00
vstup na Oybin dospělí
4.00
vstup na Oybin děti
2.00
vstup na Oybin rodina
10.00

Kategorie akce: 

Akce v přírodě, Výlety a exkurze

Charakteristika: 

Průvodci pro skupiny, Psi povoleni, Vhodné pro skupiny